Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (22.05.2017 - 28.05.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 22. Mai 2017

22.05 kohtub välisminister Sven Mikser Kreeka suursaadikuga Eestis Maria Karnoutsouga. 

22.05 osaleb eriesindaja ELi institutsioonide juures Matti Maasikas Brüsselis toimuval Euroopa Liidu üldasjade nõukogul, kus on kõne all Brexiti läbirääkimiste alustamine ja komisjoni ELi läbirääkijaks nimetamine. Võetakse vastu läbirääkimisjuhised ning otsus ajutise töörühma moodustamiseks. Maasikal on ka kahepoolne kohtumine Rumeenia Euroopa Liidu asjade ministri Ana Birchalliga.

23.05 kohtub eriesindaja ELi institutsioonide juures Matti Maasikas Saksamaa Bundestagi Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsiooniga, et vahetada mõtteid Brexiti, Euroopa tuleviku, idapartnerluse ja teiste Euroopa Liidu aktuaalsete teemade üle.

23.-24.05 külastavad välisriikide suursaadikud Eestis Järvamaad ning tutvuvad kohaliku ettevõtlusega. Suursaadikud kohtuvad Järva maavanema Alo Aasma ja maavalitsuse esindajatega ning tutvuvad PMT OÜ, AS Konesko, Põhjaka ning Lõõla farmikompleksi tegevusega. Lisaks külastavad suursaadikud ka Järva-Jaani vanatehnika varjupaika, Väätsa Põhikooli, Jalgrattamuuseumi ning Kakerdaja raba matkarada.

24.05 kohtub eriesindaja ELi institutsioonide juures Matti Maasikas Ungari Euroopa Liidu asjade riigisekretäri Szabolcs Takácsiga. Kohtumise fookuses on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine ning Eesti prioriteedid, ELi tulevik, julgeolekupoliitika ning kahepoolsed suhted.

25.05 osalevad peaminister Jüri Ratas, välisminister Sven Mikser ja kaitseminister Margus Tsahkna Brüsselis toimuval NATO riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel, mis kannab sümboolselt atlandiüleste liitlassuhete kinnitamise eesmärki. Kohtumine keskendub transatlantilisele sidemele ja õiglasele koormajagamisele ning  NATO rollile terrorismivastases võitluses.

25.05 toimuvad Eesti ja Tšehhi välisministeeriumi vahelised EL konsultatsioonid. Eesti delegatsiooni eesotsas on välisministeeriumi Euroopa osakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Aino Lepik von Wirén. Tšehhi delegatsiooni juhib asevälisminister Euroopa küsimustes Jakub Dürr. Konsultatsioonidel käsitletakse Eesti ja Tšehhi suhteid, Eesti eelseisva ELi Nõukogu eesistumisega seonduvat, ELi tulevikku ning Brexitit. Samuti räägitakse regionaalsest koostööst ning ELi laienemisest ning idapartnerlusest.

26.05 kohtub välisministeeriumi kantsler Rainer Saks Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) peadirektori William L. Swingiga. IOM peadirektor külastab Eestit kui peatset ELi Nõukogu eesistujat ning kohtub siseministri, Riigikogu väliskomisjoni ning IOMi Eesti kontori esindajatega. Swing peab visiidi raames ka avaliku loengu Tallinna Ülikoolis maailma rändeolukorra ja riikide ees seisvate väljakutsete teemal. Lisainfo loengu kohta: http://bit.ly/2qEzrU6 

26.05 on eriesindaja ELi institutsioonide juures Matti Maasikas Varssavis, kus ta kohtub Poola Euroopa asjade ministri Konrad Szymanskiga. Kõne alla tulevad teemad on Eesti eesistumisega seonduv ning ka kaitse-, rände- ja digiteemad.

26.05 toimuvad Eesti ja Rumeenia välisministeeriumi vahelised EL konsultatsioonid. Eesti delegatsiooni eesotsas on välisministeeriumi Euroopa osakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Aino Lepik von Wirén. Rumeenia delegatsiooni juhib välisministeeriumi Euroopa asjade osakonna peadirektor Iulia Matei. Arutatakse Eesti eelseisva ELi Nõukogu eesistumisega seonduvat, ELi tulevikku, Brexitit ning rändekriisi. Samuti räägitakse ELi laienemisest, idapartnerlusest, energia- ning finantsteemadest.

27.05 kohtub välisminister Sven Mikser Tallinnas India välisministeeriumi riigiministri M. J. Akbariga. Kohtumisel kõneldakse Eesti ja India suhetest, arengutest mõlema riigi regioonis ning rahvusvahelisest koostööst.


Kultuurisündmused välisriikides:

24.05 esineb Kadri Voorand Quartet mainekal Ateena Technopolis Jazz festivalil. Kvartetis musitseerivad Kadri Voorand, Marek Talts, Taavo Remmel ja  Ahto Abner. Lisainfo: https://www.technopolisjazzfestival.com/index.php/en/estonia-2017-en

24-27.05 toimuvad Peterburis Eesti, Läti ja Leedu ühised filmipäevad. Eesti filmidest esitletakse 27. mail kinos Velikan Park mängufilmi „Ema“ ning koguperefilmi „Lotte ja kuukivi saladus“. Mängufilmi „Ema“ linastusel osaleb ka peaosatäitja Tiina Mälberg.

25.05 esitletakse Peterburis Anna Ahmatova muuseumis ajakirja Zvezda erinumbrit, milles avaldatakse EUNICi liikmesriikide publikatsioone. Eesti autoritest avaldatakse ajakirjas Marie Underi, Mihkel Mutti, Mehis Heinsaare ja  Goar Markosjan-Käsperi loomingut.

27.05 toimub Pariisis Ménilmontant´i kvartalis kirjandussündmus „Kirjanduse öö“, millel esindab sel aastal Eestit Indrek Hargla raamatuga „Apteeker Melchior ja Tallinna kroonika". Tekste raamatust loeb ja vestlust vahendab Melchiori lugude tõlkija Jean Pascal Ollivry. „Kirjanduse öö“ toimub paralleelselt paljudes linnades - Amsterdamis, Bukarestis, Dublinis, Düsseldorfis, Londonis, Madridis, Sofias, Milanos jpt. Eelnevatel aastatel on eesti kirjandusest tutvustatud Katrina Kalda, Mehis Heinsaar ja Jaan Kaplinski teoseid. Lisainfo: https://www.ficep.info/nuit-de-la-litterature

27.-28.05 toimub Pariisi eeslinnas Bois-le-Roi´s 6. korda Festival of Europe. 28. mail esinevad festivalil Külliki Lauluaia laululapsed, kontserdi annab Villu Veski iLife Jazz Party (Eesti-Pranstsumaa). Suursaadik Alar Streimann osaleb Euroopa tulevikust arutleval ümarlaual. Infot Eesti kohta on jagamas France-Estonie selts.  Lisainfo: http://festivalofeurope.org/

28.05 korraldavad Eesti, Läti ja Leedu saatkon d Dublinis Merrion Square’ pargis rahvakunstipäeva „Baltic Day“. Eesti rahvamuusikat ja -tantsu tutvustavad „Torupilli Jussi Trio“ ja tantsurühmad „Iiris“ ja „Hiired Tuules“.

28.05 linastub Kadri Kõusaare mängufilm „Ema“  Euroopa Filmifestivalil Timișoaras, Rumeenias. Lisainfo: http://ffe.ro/2017/programmovies/?oras=TM&zi=28

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.